Poddąbie
i okolicA

MIĘDZY KLIFAMI

oDKRYJ pODDĄBIE

Sunset

42 m

Wysokość klifu w pobliżu
SUN

1616 h

Słonecznych godzin w roku

Poddąbie to otoczona bukowo-sosnowym lasem dawna osada rybacka. Położona na skraju Słowińskiego Parku Narodowego, z dala od intensywnego ruchu – prowadzi do niej wąska, gminna droga. Miejscowość ta cieszy się popularnością głównie wśród osób preferujących wypoczynek w ciszy na łonie natury. 

Nietypowy, dziki krajobraz tej okolicy zachęca do wypraw rowerowych i spacerów lasem, plażą i brzegiem klifu. Podczas tych wycieczek można nie tylko rozkoszować się przepięknymi  widokami, ale również zbierać jagody, jeżyny, a jesienią grzyby.

Również pod względem nasłonecznienia rejon Poddąbia jest drugim w Polsce – 1616 słonecznych godzin w roku (po Gdyni z 1655 godz.).

Sunset

42 m

Wysokość klifu w pobliżu
SUN

1616 h

Słonecznych godzin w roku

Pachnące i bogate w olejki eteryczne lasy oraz czyste i wilgotne morskie powietrze wpływają na panujący tu mikroklimat, który doskonale nadaje się do całorocznych kuracji układu oddechowego.

Okolica-domku-do-wynajęcia-Poddąbie (8)

PODDĄBIE

bRZEGI KLIFOWE

Charakterystyczne dla tego urokliwego miejsca są nie tylko piękne, szerokie plaże z czystym i delikatnym piaskiem, ale przede wszystkim wysokie brzegi klifowe. Wysokość klifu miejscami dochodzi do 42 metrów (kilometr na wschód od Poddąbia), a powstał on podczas sztormu w 1914 r., który spowodował wypłycenie morza. Woda spiętrzyła się o ponad 1.5m, a długotrwałe ataki morskich fal spowodowały uszkodzenia brzegu. Od tego czasu klif się nie zmienił i pozostaje odporny na działanie morza. Jest tylko czasami podmywany w czasie zimowych sztormów.

Zaplanuj swój urlop
już dziś